Başarı için Prensipler ve Anlayışlar

Aşağıdaki prensipler yalnızca bu sektörde başarılı olmak için değil hayatınızın her alanında herhangi bir konuda başarılı olmak istiyorsanız başarıya ulaşmak için kesinlikle ve kesinlikle uygulamanız gereken prensiplerdir.

                1. Mutlak Bir Amaç ve Yanıcı Bir Arzu Geliştirin

Tüm büyük başarıların başlangıcı yanıcı bir arzuya sahip olmaktan geçer ve bunun kaynağıda mutlak bir hayat amacına sahip olmaktır. Hayat amacınız ne, dünyaya, insanlara ve kendinize pozitif anlamda nasıl bir etki yapmak istiyorsunuz, nasıl bir hayat yaşamak istiyorusunuz, insanlar size baktığında sizi nasıl biri olarak görmelerini istiyorsunuz, bunlar mutlak amacınızın parçalarıdır. Bu iki özelliğe (mutlak bir amaç ve yanıcı bir arzu) sahip olan insanlar hayatlarında istedikleri herşeye ulaşabilecek güçtedirler. Bu iki önemli özelliğe sahip olanlar asla ve asla pes etmez ve başarana kadardurmazlar.

                 2. Net Bir Vizyon Geliştirin ve Başaracağınıza İnanın ve Resmedin

Unutmayın hayatta istediklerinizi değil sürekli resmettiklerinizi alırsınız! Bilinçaltı yalnızca yoğun duyguyla gördüğü, işittiği ve hissettiği şeyleri algılar ve gerçeğe dönüştürmek için duygu ve fikirler üretir. Eğer bilinçaltınız, zihniniz sizi desteklemeyen, engelleyici bir güç olarak çalışıyorsa başarılı olmanız imkansız olacaktır. Bu nedenle işinizde nasıl başarılar elde etmek istiyorsanız, nasıl bir gelecek hayal ediyorsunuz, hayalinizi, hedeflerinizi, gelecekte kim olmak istiyorsanız, nasıl bir hayat yaşamak istiyorsanız göreceğiniz bir yere yazın ve onu zihninizde resmedin ve bunu sürekli ama sürekli yapın.

                 3. Negatif Ortamlardan Düşüncelerden Kişilerden Uzaklaşın

Eğer sürekli negatif haberler izliyor ve okuyorsanız, sürekli negatif konuşuyor ve çevrenizden negatif işitiyorsanız, hayallerinizi desteklemeyen kişilerle muhattap olup bu ortamlarda bulunuyorsanız başarılı olmaya çok uzaksınız demektir. Gerçekten ama gerçekten başarılı olmak istiyorsanız tüm negatif etkenlerden kurtulmanız gerekmektedir. Kendinizi pozitif düşüncelerle, materyallerle, ortamlarla ve kişilerle beslemeyi, etrafınızı hayallerinizi destekleyici etkenlerle çevrelemeyiöğrenin.

                   4. Hayatta Bir Şeyler Elde Etmek İçin Bir Şeyler Vermek Gerektiğini Bilin

Hayatta bir şeyler elde etmek için bir şeyler vermek ve bedel ödemek gerektiğini bilin. Çok fazla televizyon izliyorsanız, çok fazla oyun, hobi, aktivite vb. dikkat dağıtıcı şeylerle vakit geçiriyorsanız, kendinizi geliştirmek, çalışmak yerine sevdiğiniz TV şovunu izleyip veya size hiçbir katkı yapmayan ortamlarda bulunuyorsanız başarılı olma şansınız sıfırdır. Eğer gerçekten başarmayı istiyorsanız, hayatınızı planlamayı ve başarmak için bir şeylerden kısa süreliğine fedakarlık göstermeyibilmelisiniz.

                     5. Kendinize Bir Rol Model Seçin

Olmak istediğiniz kişi kimse, olmak istediğiniz kişiye benzer bir hayat yaşayan, başarı elde eden bir kimseyi kendiniz için bir rol model alın. Çünkü başarı ardında izler bırakır ve eğer bu izleri takip eder, başarılı insanların yaptıklarını yaparsanız onların elde ettiklerini eldeedersiniz.

                      6. Büyük Harekete Geçin

Vizyonunuz, hedefiniz doğrultusunda yüzde yüz odaklı bir şekilde yoğun çalışmalar sergileyin. Geçici yenilgilerle karşılaşabilirsiniz önemli değil, bunlar çok normaldir. Zihinsel tutumunuzu bozmadan hatalarınızı düzelterek yolunuza devam edin.


Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s