Kyani 90 Günlük Başlatma Planı

90 GÜNLÜK BAŞLATMA PLANI

Eğer 90 Günlük Oyun Planı videosunu izlediyseniz, gördüğünüz üzere bu işte büyük, güçlü sonuçlar almak için kısa zamanda yoğun tempolu çalışmalar sergilemek gerekmektedir. “Yavaş ve istikrarlı” mantığı başka işlerde işe yarasa da özellikle bu sektörde zamanı sıkıştırmak, kısa zamanda yoğun çalışmalar düzenlemek uzun vadede çok çok büyük sonuçlar doğuruyor ki bu endüstride yılda milyon dolar ve üzeri kazanan liderlerinin hepsine teker teker bakarsanız kısa vadede ani patlamalar yaptıklarını, tükenişe geçtiklerini göreceksiniz ve hemen hemen hepsinin bunu 90 günlük bir sürede gerçekleşirdiğini ve belli bir vizyon ve hedef doğrultusunda işlerini başlattıklarını fark edeceksiniz.

Peki neden kısa vadede yoğun tempoyla çalışmak çok önemli?

Öncelikle şunu kesinlikle bilmelisiniz ki bu işte siz lider olarak ne yaparsanız ekibinizde aynısını yapar. Yani her zaman yaptıklarınızı yaparlar asla söylediklerinizi değil. Eğer siz çalışıyorsanız ekibinizde çalışır, siz çalışmıyorsanız ekibinizde çalışmaz. Bu nedenle siz ani patlama gerçekleştirdiğinizde yaptıklarınız onlara ilham verecek, inançları artacak ve onlarda kendi işleri için aynı şeyi yapacaklardır. Bu sebeple işiniz her anlamda uçuşa geçecektir.

Bir diğer faktörde tamamen matematiksel hesaplamalarla alakalıdır. Diyelim ki sizin 100 kişilik bir listeniz var ve listenizdeki insanların %10’u işinize dahil oluyor. Eğer siz bu listenizi 4 ayda tüketirseniz ortalama her ay 2,5 kişiyle anlaştığınız anlamına gelir. Diyelim ki o kişilerde aynı sayıda listeye ve başarı oranına sahip bu da 4. ayın sonunda yaklaşık 100 kişilik bir organizasyon oluşturmanız anlamına gelir. Fakat aynı listeyi 1 ayda tüketirseniz 1 ay içinde başarı yüzdenize göre 10 kişiyle anlaşacağınızdan ve herkesin aynı sayıda listeye ve başarı yüzdesine sahip olduğunu varsaydığımızdan 4. ayın sonunda organizasyonunuz yaklaşık 12,000 kişilik olur. Tabi bu örnekler kusursuz örnekler fakat önemli olan 12,000 ile 100 arasında ortaya çıkan inanılmaz farkı görmeniz. Dikkat ederseniz iki örnekte de başarı yüzdeleri, liste sayıları aynı yalnızca ve yalnızca zaman değişkeni farklı. İşte zamanı sıkıştırmanın işinize olan etkisi böylesine önemli ve büyük olur. Bu da bizi değişmez bir kanuna getirir: “Kısa vadede yaptığınız çalışma, aynı miktarda uzun vadede yaptığınız çalışmadan her zaman çok daha yüksek sonuçlar üretir.”

90 Günlük Başlatma Planı nedir?

Araştırmalar gösteriyor ki bir insan 90 günde hayatını kökünden değiştirebilir ve bu nedenle eğer 90 günlük bir plan hazırlarsanız ve bu planı disiplinli bir şekilde uygularsanız göreceksiniz ki 90 günün sonunda hayatınız sonsuza dek değişmiş olacak.Peki plan nasıl olmalıdır?

1. 90 günde ne gerçekleştirmek istiyorsunuz? (Örneğin: 90 günde 500 kişilik bir organizasyon kuracağım.) Bu çerçevede projenize isim verin. (Örneğin: Proje500) Kurmak istediğiniz organizasyonun sayısı listenizin genişliğine, liderliğinize ve etki alanınıza göre değişir.

2. Bu planı gerçekleştirirseniz ne kadar para kazanacaksınız hesaplayın ve not edin.

3. Bu planınızı ve bu planda ne kadar kararlı olduğunuzu görüştüğünüz herkese ama herkese söyleyin, vizyonunuzu ve neler yapmakta kararlı olduğunuzu onlara resmedin!

4. 90 gün boyunca yüzde yüz odaklı olun, tüm dikkat dağıtıcılardan arının. Kafanızı başka hiçbir şeyle meşgul etmeyin. Bu çok ama çok önemli!

5. Güçlü bir duruş edinin, kendinizden ve yapacaklarınızdan emin olun. Onlar gelse de gelmese de başaracağınızı onlara hissettirin.

6. BÜYÜK HAREKET’e geçin ve “BAŞARI SİSTEMİ”ne göre işinizi başlatın. Başlamayı ertelemeyin, mükemmel anı beklemeyin çünkü bu yapılan en büyük yanlışlardan biridir ve o mükemmel an asla gelmeyecektir. Ne kadar beklerseniz başlamanız o kadar zor olacaktır.

Tekrardan hatırlatmak gerekirse; haftada 4 ya da 5’er kişilikten 4 grup görüşmesi yapmak hem yapılabilirlik, basitlik açısından hem de işinizi doğru ve hızlı başlatabilmeniz açısından en ideal ve verimli olanıdır.


Advertisements

One thought on “Kyani 90 Günlük Başlatma Planı

  1. Pingback: Kyani Ürünleri – Kyani Türkiye

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s