Kyani’de Yapacağınız İşi Bilin

Ne İş Yaptığınızı Bilin Ve Sahip Olduğunuz Değerin Farkında Olun! Bir çok kişi bu endüstriye adım attığında tam olarak işin özünü anlamamış bir şekilde, ne yaptığını bilmeden, temel mentalite ve felsefeyi anlamadan işini büyütmeye kalkışıyor ve bu nedenledir ki en ufak zorlukta hayal ve hedeflerinden kolayca vazgeçiyor, inancı hemen sarsılıyor ve işini düzgünce büyütemiyor. Ancak gerçekten ne yaptığını bilenler, nasıl bir değere sahip olduğunu bilenler bu endüstride inanılmaz başarılara ulaşıyor ve her zaman daha çok büyümeye, gelişmeye odaklanıyorlar. Bu nedenledir ki ne yaptığını temel olarak bilmek, nerden başladığınızı ve nereye doğru gittiğinizi de fark etmenize yol açıyor bu da insanın kafasında ki büyük bir boşluğu dolduruyor ve böylelikle daha rahat, özgüvenli, kendinden emin, ne yaptığını bilen bir şekilde insanın hareket etmesine olanak sağlıyor. İşte bu nedenle gerçekten ne yaptığınızın, nasıl bir değerli fırsata sahip olduğunuzun farkında olmak, size ihtiyacınız olan özgüveni, eminliği, duruşu, rahatlığı sağlamak için buna bir açıklık getirelim ve kafanızdaki boşlukları eğer varsa dolduralım.

Şimdi hayal edin, günümüzün en büyük şirketlerinden biri olan Apple’ın zamanında sizden bir girişimcilik takımı, kendi beyin takımınızı kurmanızı ve bu takımla beraber Apple ürünlerini tüm dünyaya yayıp, şirketin işlerini tüm dünyada büyütmenizi isteseydi ve bu büyümenin oranında da size ciddi paylar vereceğine dair anlaşsaydı gerçekten ne hissederdiniz? Size şunu kesinlikle söyleyeyim ki o gece heyecandan uyuyamazdınız. Bir anda kendinizi gerçekten önemli biri olarak görür, elinize geçen bu büyük fırsattan dolayı minnettar olurdunuz ve inanılmaz hissederdiniz değil mi? Daha da önemlisi böyle bir fırsatı ilk kimlere haber verirdiniz? İnsanlara böyle bir takımda yer almaları için yalvarır mıydınız yoksa elinizdeki değeri bildiğinizden henüz girip girmemeleri konusunda kesin bir söz dahi veremeyeceğinizi mi söylerdiniz? Duruşunuz nasıl olurdu? Fırsatınıza inancınız nasıl olurdu? Herkesi ikna etmeye, girmeleri için zorlamaya mı çalışırdınız yoksa doğru, arzulu, hayattan daha fazlasını isteyen, değişim isteyen, sizinle çalışmaya, vizyonunuzda yer almaya istekli insanlara mı bakardınız? Elinizde böyle bir fırsat, imkan varken nasıl çalışır, nasıl harekete geçerdiniz?

Soruların cevaplarını zaten biliyoruz değil mi? İşte elinizde böyle değerli bir iş projesi olduğunu bildiğinizde, ne kadar çok kişinin hayatını değiştirebileceğinizi anladığınızda, ürünlerinize, şirketinize inandığınızda durdurulamaz olursunuz. İnsanlar sizinle ve şirketinizle çalışabilmek için sıraya girerler eğer gerçekten bu inançta ve duruşta, ciddiyette olursanız.

Size şunu söyleyeyim yukarıdaki Apple ismini Kyani ile değiştirirseniz sahip olduğunuz fırsatın, değerin zaten aynısı olduğunu görürsünüz. Çünkü siz zaten büyük bir şirketin işlerini tüm dünyada büyütebilme, ürünlerini tüm dünyaya yayabilme ve bunlardan da ciddi paylar alabilme fırsatına sahipsiniz ve bu fırsatı istediğiniz kişiyle paylaşabilirsiniz, kendi girişimcilik takımınızı, beyin takımınızı kurabilirsiniz. Sahip olduğunuz değer böylesine önemli ve ciddi bir proje bu nedenle işinize sıkı sıkıya sarılın ve bu duruşla ve inançla hareket edin. Ne kadar ciddi ve önemli bir iş yaptığınızın farkında olun çünkü böyle bir iş yapmak, projede yer almak isteyen, arayış içerisinde olan insanların sayısını bilseniz şaşarsınız çünkü kim gerçekten de böyle bir değere sahip olmak, böyle bir projede yer almak istemez ki?

İşte sahip olduğunuz değerin farkında olduğunuzda, ciddiyetini, büyüklüğünü anladığınızda tek yapmanız gereken, bu inanç ve kararlılıkla vizyonunuz doğrultusunda işinizi büyütmek, inşa etmek oluyor. Eğer bu temel prensibi gerçekten anlayıp, gerçekten temel taşınız yaparsanız ve üzerine koyarak bırakmadan, kararlılıkla çalışarak devam ederseniz, sizleri hayal dahi edemeyeceğiniz hayatlar, güzel günler bekliyor bundan emin olabilirsiniz.

Bu işte çok başarılı olmak için çok detaylı, karışık bilgileri öğrenmeye, ağır eğitim setlerine veya üstün yetenekli olmaya gerek yoktur. Her işte olduğu gibi bu sektörde de dikkat etmeniz gereken önemli prensipler ve anlayışlar vardır. Ancak bu prensipler çok zor, anlaşılmaz değil çok temel prensiplerdir fakat uygulaması tamamen size bağlıdır.


Advertisements

One thought on “Kyani’de Yapacağınız İşi Bilin

  1. Pingback: Kyani Ürünleri – Kyani Türkiye

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s